PORTO – Het hoogste podium was voor Eddy Merckx, de Belgische ster uit de top drie van de wereldranglijsten. De eindwinnaar van de World Cup in Porto speelde een briljant toernooi met winst in de finale tegen de Korean Jung Han Heo: 50-23 in 24 beurten. Het was voor de Belg zijn 15e overwinning in een World Cup. De Nederlanders Dick Jaspers en Glenn Hofman werden uitgeschakeld in de ronde met de beste zestien. Dick Jaspers verloor van Martin Horn, Glenn Hofman van de latere winnaar Eddy Merckx.
Voor het oranjeteam was de World Cup in Porto geen onverdeeld succes. Alleen de twee geplaatste spelers speelden mee in het hoofdtoernooi. Zowel Jaspers als Hofman overleefde de eerste schifting met de 32 finalisten. Dick Jaspers werd tweede in zijn groep na Haeng Jik Kim met 4 matchpunten en 1.602. De beslissende partij tussen Jaspers en Kim werd een overwinning voor Jaspers met 40-32 in 22. Glenn Hofman had een valse start tegen de Koreaan Wan Young Cho (40-26 verlies in 22 beurten), maar herstelde zich formidabel met winsten tegen twee Turken: Ahmet Alp (40-24 in 19) en Tayfun Tasdemir (40-33 in 25).
Tolgahan Kiraz haalde de maximale matchpunten in die sessie met 32 en 2.000 gemiddeld. Roland Forthomme was met 4 matchpunten de beste in moyenne: 2.380. Jaspers en Hofman eindigden met 4 matchpunten dicht bij elkaar in moyenne: Hofman 1.606, Jaspers 1.602.
Onder de spelers die op die eerste dag uit het toernooi verdwenen waren Frédéric Caudron, die miraculeus voor de zesde keer op rij van Martin Horn verloor. Verder gingen Marco Zanetti, Phuong Vin Bao, Quyet Chien Tran, Torbjörn Blomdahl en Jérémy Bury in die vroege fase uit de World Cup.
Het absolute hoogtepunt van deze World Cup was de halve finale tussen Eddy Merckx en Berkay Karakurt. Eddy Merckx vertelde later: ,,Het was een memorabele wedstrijd, zelden vertoond, omdat we allebei zo sterk speelden. Ik kon de wedstrijd uiteindelijk winnen, omdat ik drie keer een hoge serie maakte. Dat is ook zeldzaam in één partij.’’
Merckx opende op een score van 4-3 in 4 beurten met 16, Karakurt counterde niet veel later met 10. De laatste vijf beurten gaven een fantastische climax te zien. De score was 27-26 voor Karakurt in 10 beurten, toen Merckx eerst 12 maakte in de 11e beurt. De Turk kwam het eerst dicht bij de finish met 10 (41-39), maar onmiddellijk haalde Eddy Merckx vernietigend uit. De Belg finishte met een serie van 11: 50-41 in 14, een wereldpartij met de moyennes 3.571 voor Merckx en 2.928 voor Karakurt.
De finale stak daar wat schril tegen af. Jung Han Heo, die onderweg onder andere Myung Woo Cho en Tayfun Tasdemir uitschakelde, kwam er tegen Merckx in de gouden partij niet aan te pas. De Belg sprong weg met een grote voorsprong van 19-1 en won uiteindelijk met 50-23 in 24/23 beurten.
Eddy Merckx gaat in de belangrijkste ranglijst over Dick Jaspers naar de tweede plaats achter Myung Woo Cho. Glenn Hofman is nummer 11 in die ranglijst en blijft dus in de elitegroep.
Eddy Merckx bleef na zijn winst in Porto, waar hij over twee dagen start in de Europacup voor clubteams. De Belg speelt samen met Jean Paul de Bruijn in het team van het Deense B Varde.
De titelhouder is Soissons uit Frankrijk.
De Nederlanders in de Europacup zijn:
Dick Jaspers in FC Porto
Huub Wilkowski, Therese Klompenhouwer en Joey de Kok in Cues&Darts
Jeffrey Jorissen, Frans van Schaik, Paul Bruijstens en Adrie Demming in Bousema/BS Cues
Glenn Hofman in BSC Neusiedl am See
Barry van Beers en Ronald Uijtdewillegen in BC Op de Meir.
De eindstand van de World Cup in Porto:
1 Eddy Merckx 14-1.987-16
2 Jung Han Heo 10-2.000-14
3 Hong Chiem Thai 8-1.824-15
3 Berkay Karakurt 7-1.976-11
5 Martin Horn 8-1.915-12
6 Myung Woo Cho 8-1.869-14
7 Peter Ceulemans 7-1.781-10
8 Haeng Jik Kim 6-2.070-13
9 Tolgahan Kiraz 6-1.807-13
10 Turgay Orak 5-1.487-10
11 Roland Forthomme 4-2.047-11
12 Dick Jaspers 4-1.705-13
13 Tayfun Tasdemir 4-1.682-9
14 Glenn Hofman 4-1.533-10
Nederlanders:
44 Jean Paul de Bruijn 0-1.444-7
50 Jeffrey Jorissen 4-1.448-9
Tekst Frits Bakker
Foto Eddy Merckx winnaar



Tekst kwartfinale e.v.: Biljarten Actueel Nederland/Paul Brekelmans
Schema: Roberto Molina
Archieffoto’s Glenn Hofman & Dick Jaspers: SOOP/Turkse Biljart Federatie
Driebanden
Hier de inschrijvingen van vorig seizoen: www.driebanden.nl/nieuws/driebanden-voor-teams-blijft-populair
Vijf dagen geleden stonden we voor komend seizoen 2026-2027 op 166 ingeschreven teams (zie afbeelding), inmiddels zitten we al op 191. Komt al aardig in de buurt van de 239 van vorig jaar! En voor de bekercompetitie, vorig jaar 156 teams – inmiddels zijn er al 128 teams ingeschreven.
Inschrijven kan nog ruim twee weken, t/m 31 juli 2026. Kortom: goed op weg richting (hopelijk) minimaal hetzelfde als vorig seizoen!
Alle info over inschrijven voor de driebanden teamcompetities vindt u op deze pagina: www.driebanden.nl/prestatiesport/teamcompetitie

Carambole
Bij carambole zijn de inschrijvingen voor de landelijke teamcompetities inmiddels gesloten, en net als vorig seizoen is het ook ditmaal weer zeer solide:
- Vorig seizoen: 10 teams in de Topteamcompetitie, 54 in de Kadercompetitie.
- Komend seizoen: 10 teams in de Topteamcompetitie, 55 in de Kadercompetitie.
Op naar een mooi seizoen!
Tekst: KNBB
Afbeelding: KNBB Sectie Driebanden/Biljarten Actueel Nederland
NIEUWEGEIN –
Zo was er o.a. een ledengroei van liefst 3.3% te melden, de groei KNBB-breed over alle disciplines en met een recordgroei van 21.2% (!) bij pool. Verder was er was er groei in alle websites & social media kanalen, en werden onderaan het jaarverslag alle kampioenen in het zonnetje gezet. Alle ontwikkelingen bij het driebanden (Absolute Wereldtop), poolbiljart (Groei & Internationale Impact), snooker (Groeiende Internationale Positie) en carambole werden apart uitgelicht.
Of, zoals KNBB-voorzitter Henk Vegter het verwoordde: “Het jaar 2025 kan met recht worden bestempeld als een kantelpunt voor de keusporten in Nederland. Waar eerder sprake was van stabilisatie en voorzichtig herstel, zien we in 2025 een duidelijke versnelling in groei, zichtbaarheid en sportieve ontwikkeling.”
Het jaarverslag (PDF) bevat 37 pagina’s, en is hier in zijn geheel te downloaden.




Tekst & sheets: KNBB
PORTO – De trotse leider van de rankings, Myung Woo Cho, voert het spelersveld aan van de World Cup in Porto die volgende week wordt gespeeld. De Koreaanse jongeling voert de top vijf aan voor dit toernooi voor de routiniers Eddy Merckx, Dick Jaspers, Tayfun Tasdemir en Marco Zanetti.
De World Cup staat op de kalender van 12 tot en met 18 juli en is de vierde krachtmeting van dit seizoen. De cyclus startte in Bogota (Myung Woo Cho), vervolgde in Ho Chi Minh (Caudron) en had zijn laatste editie in Ankara (Myung Woo Cho).
De geplaatste spelers zijn in volgorde: Myung Woo Cho, Eddy Merckx, Dick Jaspers, Tayfun Tasdemir, Marco Zanetti, Sameh Sidhom, Martin Horn, Berkay Karakurt, Thang Luc Tran, Frédéric Caudron, Quyet Chien Tran, Jérémy Bury, Glenn Hofman en Haeng Jik Kim. De wildcards zijn verdeeld over José Miguel Soares, Rui Manuel Costa en Naser Awwad uit Jordanië.


De Nederlanders zijn behalve met Dick Jaspers en Glenn Hofman in de voorronden vertegenwoordigd door Jean Paul de Bruijn in de laatste kwalificatieronde en verder Sam van Etten, Jeffrey Jorissen, Volkan Cetin en Huub Wilkowski. Op de eerste kwalificatiedagen komen Jef en Luca Philipoom aan de biljarttafels. Kees Wittens en Charles Mekes openen voor Oranje op de eerste dag, zondag 12 juli.
Dick Jaspers staat nummer 11 op de Wereld spelersranglijst, Glenn Hofman is 14e, daarna volgt Jean Paul de Bruijn op 32, Sam van Etten op 45.
Op de Events ranking is Jaspers nummer 2 na Myung Woo Cho, Glenn Hofman staat op 14.
Alle wedstrijden worden live uitgezonden op Soop.
Tekst Frits Bakker
Foto’s: SOOP/Turkse Biljart Federatie
De KNBB is verheugd om een nieuwe samenwerking aan te kondigen met Omnius, een landelijk netwerk van juridische professionals. Met deze samenwerking willen we onze verenigingen en districten nóg beter ondersteunen bij vragen die zorgvuldige juridische aandacht verdienen.
Jouw route naar recht
De juristen van Omnius zitten voor je klaar om samen met jou te kijken wat de beste oplossing is bij een juridische kwestie. Heb je bijvoorbeeld een vraag over een besluit van de gemeente? Wil je iemand in dienst nemen en heb je vragen over de arbeidsovereenkomst, of heb je een geschil met de beheerder of verhuurder van jouw accommodatie? Kwesties rondom contracten, aansprakelijkheid, geschillen etc.: zowel preventief als bij een geschil kun je contact opnemen met Omnius.
Voordelen voor aangesloten verenigingen
Voor besturen van onze verenigingen en districten kan het soms lastig zijn om goed om te gaan met juridische kwesties. Daarom biedt Omnius voor alle bij de KNBB aangesloten verenigingen een gratis adviesgesprek aan. Tijdens dit gesprek kun je vragen stellen over alle juridische onderwerpen.
Het doel: duidelijkheid, praktische handvatten en voorkomen dat problemen groter worden dan nodig.
In veel gevallen wordt de vraag direct beantwoord. Is er meer nodig dan wordt er een jurist uit de tweede lijn ingeschakeld voor de behandeling van de zaak. Veelal is dat een jurist van Omnius zelf, maar als er een advocaat nodig is dan wordt er namens jouw contact gezocht met een advocaat uit het netwerk van Omnius.
Een eerstelijnsadvies is gratis. Gaat het verder dan een eerste advies en wordt er dossier aangemaakt (tweedelijns) dan geldt er een voordelig tarief, of (wanneer mogelijk) een fixed fee. Als een advocaat geraadpleegd of ingezet moet worden dan is er recht op 10% korting op het uurtarief van de betreffende advocaat.
Hoe kun je Omnius bereiken en wanneer?
Bel direct via het nummer: 088-374 79 51
De medewerker herkent dat er een lid van de KNBB contact opneemt en zal vervolgens een en ander volgens de afspraken afhandelen.
Men kan ook via een webformulier of mail een vraag indienen:
- Webformulier: https://knbb.omnius.nl/
- Mail: adviesdesk@omnius.nl
De juridische helpdesk van Omnius is 7 dagen in de week beschikbaar. Op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur en in het weekend van 9.00 tot 17.00 uur. Op feestdagen is Omnius gesloten.

De KNBB biedt een flink aantal kortingen aan uitsluitend voor haar leden. Zie hier het complete overzicht: www.knbb.nl/organisatie/kortingen-voor-knbbleden
2026 - 2027 Inschrijving nieuwe teamcompetitie Vanaf heden, 15 juni, is de inschrijvingsperiode geopend voor opgave van teams die deel gaan nemen aan de Nationale competitie Driebanden seizoen 2026-2027. Vanaf dit seizoen heeft de KNBB gekozen voor de wedstrijdsoftware van ‘onzestanden.nl’ Inschrijven van teams kan via de link: driebanden.nl/inschrijven Een duidelijke pdf handleiding hiervoor kunt u hier downloaden. Mochten er desondanks nog vragen zijn over de inschrijving, stuur dan een mailtje naar: competitie@knbb-driebanden.nl Vermeld naast uw naam ook altijd duidelijk uw telefoonnummer en het licentienummer. Voor nieuw in te schrijven teams dient eerst een licentie te worden aangevraagd door de vereniging die de licentiehouder gaat worden. Een verzoek tot uitgifte van een nieuwe licentie dient eveneens verzonden te worden naar competitie@knbb-driebanden.nl Teamleiders kunnen uitsluitend teams inschrijven waarvan zij teamleider zijn. Verenigingsbestuurders (Driebanden) kunnen daarentegen alle teams inschrijven waarvan de vereniging over een licentie beschikt. De inschrijvingsperiode loopt van 15 juni t/m 31 juli. Veel succes met inschrijven Hans de Bruin / Peter Damen Competitiezaken KNBB – Sectie Driebanden
ANKARA – De World Cup zege was zó dichtbij voor Dick Jaspers, maar in een miraculeuze finale was de overwinning uiteindelijk voor de Koreaan Myung Woo Cho. De apotheose in de World Cup in Ankara was een ware thriller: Jaspers en Cho trotseerden de spanning en vochten een geweldige finale uit. Met één carambole verschil was Myung Woo Cho de winnaar (50-49). Voor de Koreaanse wonderboy was het zijn tweede World Cup overwinning in drie toernooien dit jaar. Zelfs Dick Jaspers op zijn allerbest, in kwaliteit en mentaliteit, kwam op de finaledag die ene carambole tekort. De Nederlander won zondag eerst van Marco Zanetti met 50-49 in de halve finale, maar ging met diezelfde score ten onder tegen Myung Woo Cho. Het Turkse publiek en de vele kijkers op internet konden zich geen boeiender slot van deze World Cup voorstellen. ,,Mooi hoor, die spanning’’, reageerde Jaspers zelf later. En met de realiteit onder ogen: ,,Maar het mooiste is natuurlijk als je zelf wint.’’
Het verschil was in die cruciale laatste fase minimaal. De nieuwe machtshebber in het driebanden, Myung Woo Cho, een kleine Koreaan, hield na drie matchballen zijn zenuwen in bedwang en scoorde de winnende treffer met een niet te moeilijke driehoek. Een topserie van 20 werd Jaspers fataal in de finale, want zelfs in zijn befaamde eindsprint kon de Nederlander niet toeslaan, zij het dat hij na een prachtige come-back nog kansen schiep voor zichzelf.



Dick Jaspers startte iets beter dan zijn gevreesde opponent (14-7 en 21-8), maar met die fameuze serie van 20 in de achtste beurt draaide Myung Woo Cho de zaken om naar 28-21 in de pauze. Twee beurten later volgde nog een 8 voor een tussenstand van 37-27 in 10. Prachtige moyennes voor de twee topspelers, maar Cho had op 47-38 voor zijn laatste drie caramboles nog vijf beurten nodig. En zo kon Jaspers nog terugkomen met series van 6 en 4. Het werd 49-49 in de 20e beurt, Cho en Jaspers misten beide nog één keer, maar toen maakte Cho uit op 50-49 in 21 beurten. De andere twee spelers op het podium waren de Italiaan Marco Zanetti en de Vietnamees Phuong Vinh Bao.
Het nieuwe fenomeen Myung Woo Cho, die drie jaar geleden zijn definitieve doorbraak maakte op het wereldpodium, verstevigde zijn positie op de ranglijsten.
Halve finales
De zondagmorgen begon met een miraculeuze ontsnapping van Dick Jaspers in de halve finales tegen Marco Zanetti. De Italiaanse maestro miste één matchbal, dat werd hem fataal. Jaspers won met 50-49 in 29/28 na een helse achtervolging in de slotbeurten.
De wedstrijd ging aanvankelijk gelijkop met 10-10 in 7, 12-12 in 9, voordat Zanetti de aanval lanceerde met 10 en 5 in de 17e en 18e beurt, voor een voorsprong van 37-27. Jaspers krabbelde terug, maar Zanetti ging met 5 en 2 naar zijn eerste matchpunt op 43-49. Het bleek gelijk ook zijn laatste kans op de overwinning, want Jaspers ging in de 29e beurt medogenloos met 7 uit: 50-49.
De Aziatische clash tussen Myung Woo Cho en Phuong Vinh Bao werd ingezet door een mooie 13 van Cho, die de score op 24-19 bracht. De Koreaan bouwde die voorsprong verder uit naar 44-34, liep naar 49-40 en maakte uit op 50-41 in 21 beurten.
De derde World Cup van dit seizoen zette in de vroege knock-out fase Martin Horn in de schijnwerper. De Duitse gentleman versloeg twee keer Frédéric Caudron, de wereldkampioen, wat hij twee World Cups geleden ook al had gedaan in Bogota. De Europese routiniers drukten een stempel, want ook Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl en Marco Zanetti waren sterk op weg naar de finaleronden. Toch wees alles al snel op een hoofdrol voor Myung Woo Cho, de nummer 1 van de wereld en dit jaar ook al winnaar van de World Cup in Bogóta. Het Koreaanse wonderkind schakelde Torbjörn Blomdahl in de kwartfinales uit (50-32 in 26) en Phuong Vin Bao in de halve finales met 50-41 in 21.
De Nederlandse afvaardiging hield in de voorronden Sam van Etten het langst aan boord en raakte in de PQ drie spelers kwijt: Jeffrey Jorissen, Volkan Cetin (na twee dagen overleven) en Reggy Brouwers. Sam van Etten ging ook door de laatste kwalificaties en Jean Paul de Bruijn kon mee naar het hoofdtoernooi als tweede runner-up.
In het hoofdtoernooi met 32 (acht poules van 4) waren Jean Paul de Bruijn (2 matchpunten, 1.189) en Sam van Etten (0 punten, 1.264) uitgespeeld en gingen Jaspers en Hofman verder. Jaspers met 6 matchpunten, 2.068, serie 15, Hofman met 4, 1.381, 10. Dick Jaspers zette zijn zegereeks door tegen Eddy Merckx (50-43 in 27), Glenn Hofman moest buigen voor Myung Woo Cho met 50-29 in 28. Alleen Jaspers, die ook Martin Horn de baas was in de kwartfinales (50-44 in 19) bleef dus over voor de strijd om de hoogste podiumplaatsen.
De eindstand met de Nederlanders in de World Cup van Ankara:
1 Myung Woo Cho 14-2.191-20
2 Dick Jaspers 12-2.071-15
3 Phuong Vinh Bao 10-1.728-11
3 Marco Zanetti 9-1.829-14
5 Martin Horn 6-2.139-10
6 Thanh Luc Tran 6-1.800-13
7 Torbjörn Blomdahl 6-1.754-10
8 Gökhan Salman 6-1.668-10
9 Sameh Sidhom 6-1.962-10
10 Berkay Karakurt 5-1.862-12
11 Frédéric Caudron 4-1.948-7
12 Ruben Legazpi 4-1.841-13.
16 Glenn Hofman 4-1.300-10
24 Jean Paul de Bruijn 2-1.189-11
29 Sam van Etten 0-1.264-10
Het hoogste partijmoyenne was voor Cho met 2.191. De hoogste serie met 20 voor Myung Woo Cho en Quyet Chien Tran. Het hoogste partijmoyenne speelde Jung Han Heo met 3.333.
De nieuwe ranglijst voor UMB events:
1 Myung Woo Cho 454 punten
2 Dick Jaspers 324
2 Eddy Merckx 324
4 Marco Zanetti 304
5 Frédéric Caudron 299
6 Tayfun Tasdemir 284
7 Martin Horn 268
8 Thanh Luc Tran 264
9 Sameh Sidhom 258
10 Berkay Karakurt 252
11 Jérémy Bury 208
12 Quyet Chien Tran 202
13 Jung Han Heo 195
14 Glenn Hofman 190
Tekst Frits Bakker
Foto’s: Turkse Biljart Federatie
ANKARA – Het zag er al zo mooi uit nadat Dick Jaspers zich via Eddy Merckx zaterdagmiddag had gemeld voor de kwartfinales in de World Cup driebanden in Ankara. Hij was de enige Nederlander nog in het veld van zestien, waar ook de twee Belgen Caudron en dus ook Merckx uit waren verdwenen. Maar kon Jaspers op zaterdagavond Martin Horn, de dubbele bedwinger van Caudron, uit de finaleronden houden. Dat was de vraag, nadat de Duitser zijn topvorm ook hier had getoond. Martin Horn is onder andere een kwelgeest voor Frédéric Caudron, de wereldkampioen, die hij in de laatste drie World Cups vier keer op rij heeft verslagen. Maar Jaspers was super geconcentreerd, speelde op hoog niveau en deed wat de wereldkampioen niet kon. De Nederlander won van Horn met 50-44 in 19.


Morgen, zondag, is Jaspers om 12.00 uur West Europese tijd tegenstander van Marco Zanetti in de halve finale. De andere halve finale is een Aziatische tweekamp: Myung Woo Cho-Phuong Vinh Bao, om 9.30 uur. Live te zien op Soop.
Dick Jaspers (60) stond voor een zware missie tegen de 55-jarige Duitser, dat beseft hij maar al te goed. De Nederlander vertelde voor de partijen van zaterdag nog, dat hij in een periode waarin hij weer jaagt op de hoge posities op de ranglijsten, weer zonder bril speelt. ,,Ik speel sinds drie weken met lenzen’’, vertelde hij. ,,Ik ben er in Porto tijdens de Portugese finale mee gestart. Toen had ik nog wat problemen, dan is het altijd mogelijk over te schakelen naar de bril. Hier in Ankara speel ik met lenzen.’’
Het bracht hem naar een feilloze ronde met de beste 32, waarin hij zijn drie wedstrijden won met een gemiddelde boven de 2. En zaterdagmiddag volgde in de eerste knock-outs de mooie overwinning op Merckx. Klaar voor Martin Horn, zo leek het, de Duitser in grootse vorm, die in deze World Cup Caudron versloeg met 40-28 in 15 en 50-42 in 21. Dick Jaspers liep na de start tegen een kloof van 25-15 in 10 beurten aan tegen Horn, maar zette toen de tegenaanval in met een prachtige 13, die de score in Jaspers’ voordeel omkeerde: 28-25.
Beide spelers schommelden voortdurend rond de 2 gemiddeld in een wedstrijd met veel hoogstandjes. De oplossingen moesten vaak in losse bandstoten worden gezocht, waarin vooral Jaspers weer een meester bleek. Toen hij de score met 6 naar 37-29 tilde, ging die ene losse band evenwel net mis en liet Jaspers iets van zijn enorme focus zien. Het werd weer even dreigend op 40-36 in 17, maar toen was Jaspers weer op zijn best met een serie van 9 en een eerste, gemiste matchbal: 49-36. De reactie van Horn stagneerde op 49-41, waarna Jaspers eerst nog miste door een klos en daarna uitspeelde met een fraaie carré: 50-44 in 19.
Marco Zanetti won zijn partij tegen Gökhan Salman met 50-29 in 22.
De Aziaten schitterden in de eerste sessie van de kwartfinales. Myung Woo Cho maakte een eind aan de opmars van Blomdahl met een 50-32 in 26 (1.923). Phuong Vinh Bao won het treffen tussen twee Vietnamezen: hij versloeg Thanh Luc Tran met 50-42 in 28.
De derby tussen Dick Jaspers en Eddy Merckx in de achtste finales, altijd een beladen wedstrijd, kreeg dit keer een superieure Jaspers te zien, die met 11, 4 en 2 naar 17-10 in 8 liep en met 7 verhoogde naar 36-15, omdat zijn Belgische tegenstander grossierde in zeven keer 1 in 12 beurten. Dat brak Eddy later op, ondanks zijn fraaie finish met 5, 1 en 9. Jaspers was net op tijd weer bij de les en eindigde de partij met 50-43 in 27 beurten.


Het einde voor Glenn Hofman kwam al gelijk in de eerste knock-outs met 32. De Hagenaar trof het niet met de loting, omdat hij tegenover Myung Woo Cho, de nummer 1 van de wereld stond. De Koreaan had een grillige start met 7 van acquit en daarna 1 carambole in 6 beurten. Toen hij na de zevende beurt 8-7 stond, ging Myung Wo weer in de aanval met 12 (20-7). Wat de Hagenaar nodig had, was een serie om de kloof te dichten, maar Hofman kwam niet eerder dan twee keer 4 en 1 keer 3. Cho had ook een terugval, maar zette de weg naar de finish in met 7, waarna hij na een moeilijke fase uitmaakte met 5: 50-29 in 28.
Thanh Luc Tran was in die ronde met de beste 32 de beste winnaar in 19 beurten tegen Berkay Karakurt. Torbjörn Blomdahl won van Ruben Legazpi, maar het opvallendst was de winst van Martin Horn tegen Frédéric Caudron. De Duitser bleek opnieuw een angstgegner voor de Belgische wereldkampioen: 50-42 in 21.
Tekst Frits Bakker
Foto’s Dick Jaspers & Glenn Hofman (Turkse federatie)
